AdministraceNávštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

STRÁNKY FUTSALOVÉHO KLUBU
22.3.2018 Zpráva o soustředění - plná verze PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 21 Březen 2018 13:35

Na již tradiční jarní soustředění pro utužení kolektivu vyrazili futsalisté AFC, tentokrát do Svobody nad Úpou. Novinkou je, že se tak poprvé stalo během rozehrané soutěže a po výsledku následného nedělního utkání s Brazilem (12:2) se zdá, že to byla dobrá volba, hodná následování v příštích letech.

Dá se říct, že se na soustředění opět vše vydařilo. Páteční počasí na sjezdovky v Černém dole vyšlo přesně podle předpovědi, bylo téměř azuro, a lyžařsky slabší část čtyřčlené předsunuté jednotky si den užila. Pád zažili až na předsedu všichni, můj krkolomný přemet (Aleše) s testem odolnosti lyžařské přilby byl předzvěstí věcí příštích, sobotních. V podvečer se skupinka přepravila do slušného ubytování v penzionu Nad řekou v Dolním Maršově, kde ochotná majitelka přesunula osazenstvo jednoho původně obsazeného pokoje jinam, neznámo kam.

Vzhledem k tradičnímu zdržení odjezdu z Kralup se kompletní výprava setkala až před novou sportovní halou ve sportovním areálu Svobody nad Úpou. Rezervace haly na osmou hodinu nebyl žádný problém, správce projevil jediné přání: "Ne, že si někdo vezmete boty s černou podrážkou, nebo vás vyženu!". Po vysvětlení, že to je snad jasný, že jsme futsalisti, správce pochopil a oddechl si.

Výkop ve 20. 00 jsme stihli, začátek souboje mezi týmy mladých (Lukáš, Zbyněk, Martin, Honza B. doplněný Pepou) a starých (Láda, Líba, Tomáš, Petr, Aleš) byl poměrně vyrovnaný. Kolem cca 20 minuty kdosi upozornil na černou šmouhu na krásné světlé palubovce...., a další a další a další... Nikdo by neřekl, jak má Pepa i po padesátce skvělý pohyb, hlavně na útočné polovině :) Po pětiminutovém mazání čar a přesunu Pepy za trest navždy do branky získávají mladí převahu a nakonec drtivě vítězí. Nejlepší bylo Pepovo vysvětlení na konec - "já samozřejmě mám boty se surovou gumou, na basket, ale nechtěl jsem si je zničit".

Ve Svobodě to po večerech moc nežije, mírně řečeno, sehnat slušnou hospodu v deset večer a ještě s jídlem se ukázalo být neřešitelné. Nakonec jsme skončili v centru v nálevně 5. cenové skupiny, s Krakonošem (ranní bolest hlavy), utopenci, brambůrky a donesenou pizzou. Kombinace přispěla k rychlému návratu na penzion, lehce před půl druhou. Ráno si přispíme, má pršet.

Po ustání ranního deštíku jsme vyrazili díky trvalému nátlaku hlavního trenéra téměř včas na zastávku skibusu na Černou horu, a ten jsme se závěrečným dvousetmetrovým sprintem těsně stihli. Společné zážitky z trasy z vrcholu Černé hory do Pece nemám skoro žádné, protože se všichni od loňska ve stopě zlepšili, kromě mě. Zbytek výpravy jsem viděl jen při občerstvovacích stanicích a v hospodách. Počasí bylo obstojné, sice mlha, ale nepršelo. Moje zpoždění na rozcestí před Výrovkou nabralo takových rozměrů, že se před mým příjezdem začínala organizovat záchranná mise. Na Výrovce jsem zcela vysílený vysypal Ládovy špagety na stůl (ale většinu jsem zachránil a vrátil zpět do talíře) a jako první jsem se odebral do údolí, očekávaje dlouhou cestu dolů. Největší borci, tedy všichni kromě Petra, Líby a Pepy, ještě vložili odbočku na Luční boudu, aby si výlet opravdu užili.

Cesta dolů překvapivě uběhla rychle, a hodně překvapivě jsem ji absolvoval převážně na lyžích. A tak jsem si řekl, že udělám něco pro tým a zašel jsem zjistit, v kolik že nám to jede nazpět. Po srazu v hospodě Na peci jsme se vydali ke stanici skibusu, na čas odjezdu 18.15. Jelikož mám již slabší zrak, nechal jsem své zjištění revidovat radou starších (Petr, Pepa) a to nebyla dobrá volba. Lukáš sice těsně před odjezdem chabě namítl, že poslední skibus jel 16. 15 a že špatně vidíme, ale právě v tu chvíli skibus přijel, i když menší, než bychom čekali. Ovšem nečekaně zamířil směrem do hor a přes několik hotelů nás odvezl na večerní lyžování pod sjezdovku Javor. Až tam nám došla absurdita hovoru Lády s řidičem, který na otázku, zda nám ve Svobodě zastaví přímo u penzionu, opáčil "děláte si ze mne srandu"? Před jistým umrznutím nás zachránila Ládova rychlá telefonická reakce, expresní zajištění dvou dodávkových taxi a za pouhých 1000,- Kč jsme byli po sedmé hodině v penzionu.

Večerní bowling vyhrál Lukáš s průměrem 142 bodů na hru, o dvacet bodů méně dosáhli shodně Líba a Martin. Můj naprosto tragický den jen kosmeticky vylepšil Zbyněk, tím že na sebe obětavě vzal poslední flek. Díky. Dohráli jsme, dopili a mazali spát. Už to není, co to bývalo:)

Na penzionu proběhla po večerce schůzka nejužšího vedení AFC a Petrovy medoviny, s projednáním plánu rozvoje až do roku 2025. Výsledky schůzky by se daly shrnout parafrází programu jedné nejmenované vládnoucí strany. "Doufejme, že nebude hůř zbytečně brzy".

Aktualizováno Pátek, 23 Březen 2018 12:47
 
16.3.2018 Výprask na rozloučenou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 17 Březen 2018 10:32

Čechie Slaný : AFC Kralupy 16:8 (7:4)

V posledním kole soutěže se hrálo pouze o čest, silně nekompletní  Kralupy neměly nárok na exdivizní Čechii. Za letošní rekordní porážkou AFC stojí zejména tragický vstup do utkání. Kralupy poprvé inkasovaly po jednoduchém signálu z RK už v 18. vteřině, v 5. minutě prohrávaly po naprosto chaotické obranné hře 5:0.  Když Čechie zvýšila na 7:0 (11.), zdálo se, že se chystá kolosální ostuda, ale závěr půle hostům vyšel. Vstřelili čtyři branky v řadě, a když po návratu ze šaten snížil Tetiva na dvoubrankový rozdíl, blikla naděje na obrat. Tu však Slaný uhasilo čtyřmi rychlými brankami (23.-26.).

Na slánském kolotoči nebyl čas na zápis poznámek, tak doplním jen pár střípků. Oddechový čas si bral AFC už po čtvrté brance (4.), po pátém gólu Čechie nastřelily Kralupy břevno po TK (dvojí hraní brankáře). První branku AFC připravil A. Moravec, kterému nejprve téměř nafackoval přesný výhoz Prosického, poté ze zoufalé koncovky na dlouhou nohu vybojoval RK a z něj přesně našel  volej L. Koláčka (15.) O minutu později prošel celé hřiště Tetiva a nahrál opět L. Koláčkovi. U dalších dvou branek byl L. Moravec. Na 7:3 snížil po jeho hlavičce také hlavou Bednárik (18.) a poté se trefil sám, bodlem k pravé tyči (20.) i. Za stavu 11:5 bylo o vítězi rozhodnuto, poté se hra po naprosto zbytečném faulu Průchy na brankáře Prosického rozdrobila do spousty osobních soubojů. Šestý gól AFC vstřelil Bednárik (27.) po přihrávce do prázdné od Karase, pro něhož to byl výroční 150. KB. Interní souboj o druhé místo v KB rozhodly až dlouhé penalty v závěru. L. Moravec neproměnil, rozjetý Tetiva ano a udržel si tak nejtěsnějším rozdílem 2. místo za jako vždy suverénním Vymětalíkem. Finiš sezóny měl úchvatný, za pět zápasů skóroval 17 krát.

Velký dík patří skupince kralupských diváků v čele s předsedou, že neodjela ještě v průběhu první půle a vydržela podporovat svůj tým až do konce.

V konečné tabulce udržely Kralupy s 29 body 7. místo. Vzhledem k sestupovému postavení po většinu podzimní části se nakonec asi jedná o celkem uspokojivý výsledek.

Sestava branky AFC: Prosický - Tetiva (3+1), Karas (0+1), A. Moravec (0+1) - L. Koláček (2+0), L. Moravec (1+3), Bednárik (2+0)

Aktualizováno Úterý, 23 Říjen 2018 10:13
 
11.3.2018 Krkonoše neškodily PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 11 Březen 2018 19:04

AFC Kralupy : Brazil Kladno 12:2 (7:1)

AFC dorazil z horského soustředění pár hodin před utkáním v dobrém psychickém rozpoložení a překvapivě i v dobré fyzické kondici. Jeho vítězství je navzdory postavení v tabulce zcela zasloužené, některé pasáže utkání měly až exhibiční charakter.

Stejně jako v minulém kole poslal domácí do vedení Tetiva po přihrávce Vymětalíka (2.), ranou přímo nad hlavu gólmana, která se odrazila od břevna za přesně za čáru. Hosté odpověděli v následné půlminutě přímým břevnem a tyčí po střelách Nachtigala ze střední vzdálenosti a vyrovnávací brankou z dorážky hlavou zblízka (4.). V neskutečné fazóně hrající Tetiva se však prosadil znovu (6.), tentokrát levačkou s pomocí zadní tyče a odstartoval drtivý tlak Kralup.

Aktualizováno Středa, 14 Březen 2018 11:02
Celý článek...
 
15.3.2018 Okénko do statistik - ve znamení šestky. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 15 Březen 2018 14:13

Dnešní okénko nemůže být o ničem jiném, než o současné formě Martina Tetivy. Ve čtyřech posledních zápasech, které mimochodem odehrál s kapitánskou páskou, nasbíral 19 KB (14+5). Jeho 6 branek do sítě Brazilu je po dlouhé době zápisem do klubových střeleckých rekordů. Většina střeleckých výkonů je z doby futsalového pravěku, za posledních 10 let se sem dokázal prosadit pouze kanonýr Jaroslav Pavlíček (2x), naposledy přesně na den před 6 lety, 11.3.2012.

Před posledním kolem má AFC nejlepší obranu v soutěži (98), inkasoval však jen o jedinou branku méně než vedoucí Třebusice. Zajímavá je úspěšnost kralupské obranné hry v úvodních poločasech posledních sedmi kol. V nich inkasovaly Kralupy v součtu pouhých 6 branek. Bude se dařit i ve Slaném?

Aktualizováno Čtvrtek, 15 Březen 2018 14:29
 
2.3.2018 Další rok v kraji PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Sobota, 03 Březen 2018 15:10

AFC Kralupy : Sokol Dobřichovice 7:3 (4:1)

Kralupy získaly potřebnou výhru  pro jistou záchranu v soutěži, ale asi tentokrát nebyly ve férovém zápase, hraném ve vysokém tempu, o nic lepší než jejich překvapivě dobře hrající soupeř. Zřejmě se zvolna začíná projevovat tréninkové manko. Ale AFC se podařilo proměnit většinu nabídnutých možností a podržel je brankář Prosický, který zastínil svůj protějšek.

Do utkání lépe vstoupily Dobřichovice, hrající bez svého nejproduktivnějšího hráče Obermajera. Dvě jejich šance zlikvidoval Prosický, jednou mu pomohlo břevno (4.) To už však vedl AFC, Tetiva si naběhl z posledního zbytku sil po náročné čtvrteční noci na uličku Vymětalíka a trefil se po zemi k zadní tyči (2.). Hosté srovnali stav utkání pouze jednou, po RK v 8. minutě, ale ještě v téže minutě unikl T. Koláček.  Jeho jedovatou střelu vyrazil gólman na RK, z nějž sám střelec rozehrál na Vymětalíka, který přesnou kopií Tetivovy rány vrátil domácím náskok.

Aktualizováno Středa, 14 Březen 2018 11:03
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 64

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa