25.11.2018 Příbram byla lepší, ale... Tisk

AFC Kralupy : VIVA Příbram 6:12 (2:8)

Zápas jsem strávil v roli časoměřiče, poprvé v životě, takže po vyčerpávajícím boji s tlačítkem start/stop a světelnou tabulí, který mi oba týmy 18 brankami vůbec neusnadnily, nemám k utkání žádné poznámky. Takže shrnu jen dojmy.

Posílená Příbram byla zatím nejlepším týmem, se kterým AFC hrál. Hrála velmi hezký futsal, rychlý, plný přízemních kombinací z jedné, s klidnou a sebejistou koncovkou, a zvítězila zaslouženě.

A teď k tomu ALE. Zápas hrubě ovlivnila velká chyba rozhodčích, kteří při zhruba třetí brance hostů neodpískali faul bez míče (určitě žlutý) na vracejícího se Vymětalíka a následnou branku volného (díky faulu) hráče uznali. Faulu si prý nevšimli, protože oba koukali na balón. V té chvíli začal nesoulad mezi kralupským kapitánem a sudí Dragounem, který ukončila až ČK pro Vymětalíka ve 30. minutě (první vyloučení v životě). První ŽK přišla brzy za řeči, druhou rozhodčí s gustem udělil za lehké přidržení v souboji tělo na tělo, jakých se odehrály desítky. Pomsta byla sladká, ale asi by si to sudí obhájil i v přítomnosti videa. V té době byl již dávno na tribuně Karas, který neudržel nervy na uzdě v závěru první půle a urazil druhého soudce. Na dokreslení tristního výkonu nepřesných, ale o to suverénnějších rozhodčích: Za patnáct let v KP a Divizi Kralupy nikdy neměly dva vyloučené hráče v zápase, v letech 2013-2018 obdržel AFC pouhé dvě ČK.

K samotnému zápasu: Kdyby byl výsledek 10:15, nikdo by se nemohl divit. Oba týmy spálily ve druhé půli i nemožné. VIVA skórovala už ve 2. minutě, za AFC srovnal tečovanou ranou kousek za půlkou Moravec (5.). Během třech minut odskočili hosté na 1:4 (i díky brance, která rozhodně neměla platit a dalšímu gólu po hokejovém zákroku na Moravce). Na 2:5 snížil pohotovou střelou z levého křídla L. Koláček (13.), ale Příbram další trojicí gólů během třech minut (16.-18.) rozhodla o své výhře. Druhá část byla kvůli průběžnému stavu nahoru-dolů. Kralupy přežily přesilovky po vyloučení Karase i Vymětalíka a díky korigujícím brankám svítil na ukazateli ve 37. minutě přijatelný stav 6:10. Hattrick dokončil po skvělé individuální akci L. Koláček, zbylé branky stihl vstřelit do vyloučení Vymětalík. Tři asistence si před svým odjezdem do Panamy připsal ve druhé půli výborný Tetiva. V samém závěru hosté využili dva rychlé brejky a zvýšili na šestibrankový rozdíl.

V pátek hraje AFC na Stochově s Rakovníkem, složit sestavu nebude vůbec jednoduché.

Sestava a branky AFC: Prosický (0+1) - Mára, Karas (0+1), Tetiva (0+3), Kaňka - Vymětalík (2+0), L. Koláček (3+0), L. Moravec (1+1), T. Koláček