6.1.2019 První domácí body Tisk

AFC Kralupy : Čechie Slaný 5:1 (3:0)

AFC v téměř ideální sestavě si po dobrém výkonu v poklidu poradil s naopak hodně oslabenou Čechií.  Po rychlém vedení aktivnějších Kralup (12.- 3:0) zlobili hosté jen v úvodu druhé části, po bleskovém snížení ještě napálili břevno. Hrozící zápletku definitivně rozmotaly dvě slepené branky Kralup ve 26. minutě.

Hosté přijeli bez exligového brankáře Vošmíka, střelce Kroutila i kapitána Mrštiny. Na straně Kralup se opět potvrdilo, že Vymětalík je stále nenahraditelný. Byl to právě on, kdo už na konci čtvrté minuty vymetl bodýlkem ze střední vzdálenosti levou šibenici. Brance předcházela jediná nebezpečná střela domácích, jedovatý pokus Bednárika slánský brankář vyrazil, stejně jako .)následný přízemní pokus Máry (7.) po RK. Poté krásně zalepil Prosický ostrou ránu na bližší tyč a  L. Koláček v nájezdu nastřelil pouze nohy brankáře. Druhou branku zařídil opět Vymětalík (11.) , po sólu přes půl hřiště a zákroku gólmana proměnil i přes snahu vracejícího se obránce dorážku z úhlu. Nejhezčí branka byla ta třetí. L. Moravec vyvezl míč, našel uličkou rozeběhlého T. Koláčka a jeho přihrávku z první na penaltu uklidil pod břevno Bednárik (12.). V závěru půle nohou zastavil Prosický ukrytou střelu do protipohybu a šlo se na svačinu.

Po návratu nechali domácí hrát Čechii s míčem tak dlouho, až inkasovali z nástřelu na zadní tyč (20:47). Další ložená šance hostů skončila po 23 vteřinách na břevně, víc nepřipustil s chutí chytající Prosický, který po dobrých pokusech Moravce (hlavou i nohou) vytáhl dělovku Slaného na RK. Rozhodlo 15 vteřin 26. minuty. Nejprve  po přihrávce Vymětalíka  zasunul Všolák, po krátké stahovačce pod padajícím brankářem a poté se prosadil Moravec z pravého křídla pohotovou ranou za zadní tyč vybíhajícího gólmana. Na druhý pokus o zvrat již hosté neměli síly ani kvalitu.

V neděli hostí AFC v důležitém zápase svého souseda v tabulce, letos překvapivě neúspěšné slánské MCE. Výkop zápasu je netradičně až v 19 hodin.

Sestava a branky AFC: Prosický - Všolák (1+1), Mára, T. Koláček (0+1), Ocásek (0+1) - Vymětalík (2+1), L. Koláček, L. Moravec (1+0), Bednárik (1+0)