13.1.2019 Nevídaný obrat Tisk

AFC Kralupy : MCE Slaný 7:2 (2:2)

V hodně urputné první půli se ani v nejmenším nedalo očekávat jasné vítězství Kralup. Šancí moc k vidění nebylo, a když ano, většinou je měli hosté. Po minutě domácí inkasovali poprvé, v 16. znovu a pouhé dvě nebezpečné střely Kralup mezi tyče žádnou změnu nevěštily. Přesto AFC díky v obraně hrajícímu  Vymětalíkovi do půle srovnal, ve 23. minutě se dostal do vedení a ve 32-35. minutě třemi góly zcela zlomil slánský odpor. Velkou zásluhu na výhře má téměř dokonalý brankář Prosický.

Začátek AFC nevyšel. Po 17 vteřinách zlikvidoval Prosický tutovku Slaného, ale přesně za minutu sehráli hosté jednoduchou kombinaci přes pivota a Pospíšil se trefil nad padajícím brankářem AFC. Střela Harmáčka skončila vedle, nástřel T. Koláčka zastavil brankář MCE nohou a poté se oba týmy dlouho soustředily na pečlivou obranu. Hosté jednou nebezpečně vypálili,  Prosický ránu reflexivně vyrazil. V 16. minutě poslal L. Koláček na hrušce kraťoučkou kličkou beka na párek, ale následné zakončení mezi nohy stačil slánský brankář srazit na tyč. V téže minutě unikl i s pomocí předchozího lehkého faulu na vytaženého Všoláka slánský Maroušek a po dlouhé kličce brankáři z úhlu zvýšil. Naštěstí pro AFC brzy vyšel Vymětalíkovi výpad z pravé strany (18.) s přízemní  střelou na zadní tyč. Vzápětí mohl vyrovnat pohyblivý Harmáček, ale pouze zblízka nastřelil brankáře, i Bednárik, jehož překvapivá křížná rána z levého křídla minula zařízení. Zvrat přinesly dva supertěžké zákroky Prosického v poslední minutě a vyrovnání Vymětalíka po kombinaci s Moravcem, opět přízemní ranou pouhých 20 vteřin před sirénou.

Ve 23. minutě vybojoval Harmáček balón, předložil jej L. Koláčkovi, který skrz změť nohou s trochou štěstí otočil chod zápasu. Vzápětí Harmáček znovu pouze trefil gólmana. Na druhé straně Prosický tygřím skokem zastavil gólovou přihrávku uvnitř brankoviště. Poslední desetiminutovka se zdála být velmi otevřená, zvlášť když L. Koláček po kombinaci s Vymětalíkem pouze nastřelil obránce na brankové čáře (31.) ale utkání nakonec rozhodl nejméně pravděpodobný střelec. Všolák se krásně položil do skákajícího míče a napálil ho polovysokou ranou snad z jedenácti metrů nechytatelně k tyči (32.). O dvě minuty později namazal Všolák hostům do úniku, který opět vyřešil brankář AFC, poté utekl po pravém křídle a jeho střílenou přihrávku si srazil do brány hráč MCE. Krásnou šestou branku přidal Harmáček, když na brankovišti dvojím naznačením přihrávky zmrazil všechny soupeře a přízemním bodýlkem propálil strážce slánské svatyně. Účet podtrhl dokončením hattricku po prudké ráně z pravého křídla Vymětalík (37.).

"Hodně povedený zápas ode všech. Dneska mě výrazně namotivovalo zvláštní chování toho slánského borce, to se potom hraje samo," pochvaloval si po zápase kralupský trenér a lídr Vladimír Vymětalík. Na mysli měl hráče Hovorku a jeho neustále slovní i fyzické provokace, které nebývají při futsale zcela běžné.

V neděli Kralupy hostí druhý tým tabulky Třebusice (18.00). Uvidíme, na jaký výsledek bude stačit současná zlepšená hra.

Sestava a branky AFC: Prosický - Vymětalík (3+0), T. Koláček, Všolák (2+1) - L. Moravec (0+1), Bednárik, L. Koláček (1+0), Harmáček  (1+2)

Sestava 10. kola: Prosický J. (Kralupy) – Hink J. (Třebusice) 8x, Kroutil R. (Čechie Sl) 2x, Janecký J. (Přelouč) 4x, Vymětalík V. (Kralupy) 2x