3.2.2019 Důležitá výhra, ale po nečekaně lítém boji Tisk

AFC Kralupy : Sokol Dobřichovice 6:4 (2:0)

Zápas o tom, zda Kralupům ještě může hrozit poslední příčka. Nyní už jen teoreticky, ale po jednoznačné první půli to byl ve druhé části překvapivě těžký boj. AFC vedl v 9. minutě 2:0, do 18. minuty byli hosté téměř neviditelní. Po půli Kralupy málem doplatily na nevyužívání vyložených šancí. Hosté skoro z ničeho ve 27. minutě srovnali a nebýt výborně hrajícího domácího útoku Vymětalík-L. Koláček,  dosáhli by na cenný bod.

Hosté nastoupili s ostychem, bez nejlepšího hráče Obermajera a pouze v šesti. Úvodní střídání první pětky AFC naznačilo budoucí vývoj zápasu. Aktivní Kralupy držely míč kromě pěti vteřin celou dobu, hosté se pokusili o jednu střelu, nepřesnou. Při druhém pobytu na ploše otevřel skóre L. Koláček (4.), přesnou dorážkou pravou nohou po přihrávce Vymětalíka. Poté se hrálo chvíli bez šancí, až na hlavičku hostů do opuštěné brány po výběhu Prosického, ta ale naštěstí skončila vedle. Na druhé straně nekompromisně dorazil střelu L. Koláčka dobíhající Kaňka (9.- 2:0) a jedovaté bodlo T. Koláčka vyrazil jako vždy výborný brankář hostů Geisler. Ten zlikvidoval v pádu i další únik aktivního L. Koláčka. Dobřichovice zahrozily až v závěru půle.

Nejprve po hezky sehraném signálu bomba těsně minula vingl, Prosický pohotově vyrazil tečovanou střelu a sporný zákrok na útočníka hostů v brankovišti nepískli rozhodčí.

Hned po návratu ze šaten hosté snížili přízemní ranou ze střední vzdálenosti a poté se několikrát opakovala stejná situace. Brance Dobřichovic předcházela obrovská šance Kralup. Lacinému vyrovnávacímu gólu bombarďáka Šlapáka (27.) po špatné rozehrávce Prosického  předešly šance Moravce a Vymětalíka se skvělými zákroky Geislera. AFC zvýšil úsilí a brzy strhl vedení opět na svoji stranu. Vymětalíkova rána trefila vysloveně zapomenutou paži brankáře a Tetiva minul sám před bránou míč. Vrátil se z dvouměsíčního pobytu ve Střední Americe s barvou pleti a blonďatým přelivem ve stylu Neymara, ale ne v úplně top formě (se kterou odjížděl). Naštěstí pro Kralupy se opět předvedla Vymětalíkova levačka na bližší tyč s věrnou kopií rány z Brazilu (31.). O tři minuty později se krásně uvolnil zleva Harmáček, vylákal brankáře a zakončení Moravce skončilo přes teč obránce v síti - 4:2. Rozhodnout mohl sólový únik Kaňky, ale brankář jeho ránu vyrazil a dorážku L. Koláčka zastavil též. Z protiútoku Sokolové snížili s pomocí tyče na (35.- 4:3). Ve velké formě hrající L. Koláček přízemní ranou vrátil AFC náskok (38.) a hosté okamžitě vytáhli powerplay. Moravec zcela sám nepropálil hráče v rozlišováku a poté rozhodčí srovnali spornou situaci z první půli, když odpískali po čistém odkopu míče Kralupům faul na hranici brankoviště. TK skončil dalším snížením (39. - 5:4). Definitivně rozhodla až Vymětalíková branka do opuštěné klece (40.).

Zasloužená výhra, AFC byl lepší, i přes mírné rozpaky během druhé půle. Nejlepší letošní pozici (poprvé na 7. příčce) se Kralupy pokusí uhájit v jámě lvové. V sobotu hrají v hale letos výborné VIVY Příbram.

Sestava a branky AFC: Prosický - Tetiva, T. Koláček, Kaňka (1+0) - Vymětalík (2+2), L. Koláček (2+2), L. Moravec (1+0), Harmáček (0+1)