Návštěvnost

TOPlist

Partner klubu

 

Přihlašování

Hodnocení sezóny 2018/19 Tisk

V letošním ročníku odehrál AFC již svoji 13. sezónu v KP. I vzhledem k nejvyššímu počtu odehraných zápasů vede AFC nadále s velkým náskokem historické pořadí soutěže. Zde se nic nezměnilo. Samotný výsledek letošní soutěže, hrané s pouhými deseti účastníky, je nejhorší za dobu působení v kraji.

Soutěž se nadále zkvalitňuje, ve spoustě týmů nastupují divizní fotbalisté. Z Divize sestoupil do kraje Rakovník, nahoru neodešel nikdo a bylo jasné, že AFC jen stěží zopakuje vítězný ročník 2016/17. Pokud by někdo řekl, že AFC skončí před MCE, asi by všichni byli pro. Když se vezme v úvahu velká fluktuace hráčů, zejména brankářů, absence tréninku a chybějící štěstí, není konečná 9. příčka s malou ztrátou na pátou příčku až tak hrozná. Letos se ani o jednom utkání nedá říct, že Kralupy byly horší a vyhrály. Naopak několik dobře rozehraných zápasů ztratil AFC ve druhé části. Loni jsem psal: „Zda jsou špatné koncovky (zápasů) způsobeny i minimálním, u některých borců až nulovým tréninkem, musí posoudit trenér a sami hráči.“ Otázka zůstává, jako vysvětlení se nabízí i ubývající kondice velmi zkušeného kádru.

Úvodních čtyři kola odchytali po zranění J. Prosického čtyři gólmani, s rozdílnou úspěšností, ale všem patří dík za to, že byli ochotni nastoupit. Po ztrátě koncovky s MCE Slaný (6:6) bodoval AFC až ve 4. kole v Dobřichovicích (4:7, jediná venkovní výhra) a po sérii porážek až v posledním „podzimním“ kole proti silné Čechii. V polovině sezóny tak Kralupy držely 8. pozici se ziskem 7 bodů.

Druhá polovina soutěže byla výsledkově o malinko lepší (2-2-5), doma prohrály Kralupy pouze s Třebusicemi a Brandýskem. Konečných 15 bodů stačilo nakonec na 9. příčku, pouhý bodík před posledním MCE. AFC byl úspěšný pouze proti svým sousedům z konečné tabulky. S mohutně finišujícími  Dobřichovicemi (8. místo 16 bodů) získal všechny body, čtyři body uhrál s MCE. Kromě výhry nad Čechiíí brali kralupští bodík ze zápasů na Brazilu a doma s Rakovníkem. Toť vše. Se zbylými čtyřmi soupeři Kralupy nebodovaly.

Nejvyšší výhru získal AFC v utkání s MCE Slaný (7:2), nejvyšší porážku utrpěl s Brandýskem (12:0) nejvíce branek inkasoval s Čechií (15:6, v posledním kole). Ve statistice obdržených branek byly Kralupy se 122 inkasovanými góly čtvrtým nejhorším týmem soutěže. Dopředu borci AFC nikdy nepatří mezi špičku, ale letos byli s pouhými 74 brankami úplně nejhorší, s 21 gólovou ztrátou na předposlední Rakovník.

První polovinu soutěže opět bodově odtáhl Vladimír Vymětalík (20 KB v šesti zápasech),s velkým odstupem následován stálicemi Lukášem Moravcem (12) a Liborem Koláčkem (11). Ve druhé půlce přidal Vymětalík dalších 19 bodů, L. Koláček nastřádal 10 KB a navrátilec do sestavy Dan Harmáček získal v šesti utkáních 9 KB. Význam Vymětalíka pro AFC dokazuje téměř 53% přímý podíl na vstřelených brankách.

Účast řady hráčů na zápasech byla velmi namátková. Jen čtyři borci zvládli podstatnou část sezóny. Stoprocentní docházku měl tradiční vítěz L. Koláček (18), druhý skončil jeho bratr Tomáš (16). Lukáš Moravec po zranění v závěru soutěže propadl na třetí pozici (15). Posledním pravidelným účastníkem je Vymětalík (14). Samostatnou kapitolou je nováček Jan Kaňka, který ve 33 letech z původního záskoku odehrál celých 10 zápasů a na zápas dorazil vždy, když byl nominován. Posledním, jehož účast přesáhla nadpoloviční většinu, je brankář Jaroslav Prosický. Řady AFC rozšířili dva mladí hráči z olovnické líhně, obránce Víťa Ocásek a náhradní brankář Patrik Ševčík.

Za veškerou administrativu a servis při domácích zápasech, potom může AFC stejně jako ve všech předchozích letech poděkovat předsedovi Petru Listíkovi.

Na závěr ještě tradiční pohled do individuálních statistik odehraných sezón v KP a divizi: Podle počtu získaných bodů za branky a přihrávky jsou nejúspěšnější Vymětalík (618), Jaroslav Pavlíček (466), L. Moravec (363), L. Koláček (257) a Michal Mára (182). Nejvíce startů nasbírali Roman Karas (254), L. Koláček (215), L. Moravec (198) a Vymětalík (192).

 

 

Týmové foto

 

Videa AFC

">

Další videa