6.12.2019 Ztráta nebo zisk? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator
Pondělí, 09 Prosinec 2019 06:03

AFC Kralupy : MCE Slaný 7:7 (6:5)

Z podzimních zápasů obou dlouholetých soupeřů se stává poměrně nehezká tradice. Vedení AFC po celé utkání až o tři góly nikdy nestačí, utkání končívá vysokou plichtou. "Ztráta", má jasno hrající trenér Vladimír Vymětalík, pod dojmem slibného průběhu zápasu, ve kterém hosté i tentokrát ani jednou nevedli. Ale není to tak jednoznačné, MCE bylo jako vedoucí tým soutěže jasným favoritem a nebýt toho, že suverénní brankář Prosický jednoznačně zastínil svého protivníka a že se dvakrát trefili všichni tři domácí střelci, asi by uspěl kvalitní kádr MCE.

Jak padaly branky? Nejprve pohotově sklepl L. Koláček Vymětalíkovu nabídku k bližší tyči, poté vypálil Vymětalík bodlo z 12 metrů téměř bez nápřahu a trefil šibenici. Po tyčce MCE v 7. minutě vedly Kralupy už 3:0, po uličce Moravce L. Koláček mazácky dovedl míč až do sítě a pokřtil nové střelky. Po snížení Slaného našel skulinu u bližší tyč L. Moravec (10. 4:1), svou 200. brankou v krajském přeboru. Od 13. minuty se skóre měnilo každou minutou, po brankách hostů na 4:3 napálil Moravec TK nekompromisně přímo pod víko, hráči ve zdi byli rádi, že je bomba minula. V 17. minutě však bylo po velkém náporu MCE vyrovnáno, hattrick dokonal divizní fotbalista Maroušek a to ještě Prosický vytáhl dlouhou penaltu. Poločasové vedení zajistil únikem procezeným skrz nejistého brankáře a svou první brankou v dresu AFC univerzál Ševčík.

V daleko opatrnější druhé části opět vyrovnal matador Volf, na druhé straně Vymětalík nastřelil z trestňáku tyč a branka L. Koláčka nebyla uznána pro předchozí faul. Asi oprávněně.  Naopak některé odpískané zákroky na létajícího Nykla (s patřičně bolestným zvukovým doprovodem) byly až k neuvěření. Oba týmy dohrávaly s hrozbou šestého faulu. Po úspěšné dlouhé pentli Vymětalíka (34.) chyběly Kralupům k výhře necelé čtyři minuty, hosté ale srovnali po přečíslení do otevřené obrany, po zbytečném vytažení jinak v obraně skvěle hrajícího a téměř bezchybného Vymětalíka.

V sobotu večer hraje AFC na Kladně s Brandýskem. Po loňském čistém tuctu asi nemá co ztratit.

Sestava a branky AFC: Prosický - Vymětalík (2+0), Karas, Kaňka, Sobotka - L. Koláček (2+0), Ševčík (1+0), L. Moravec (2+1), Bednárik (0+1)

Aktualizováno Pondělí, 09 Prosinec 2019 11:44