5.1.2020 K bodům něco málo chybělo Tisk

AFC Kralupy : Hrasl Slaný 4:7 (2:5)

Proti exdiviznímu Hraslu, posílenému o dlouholetého brankáře Fobozu Dlouhého, dali domácí dokupy slušnou sestavu, s netradiční převahou ofenzívních hráčů. Obranné řady tak doplnili vzadu tradičně výborný Vymětalík a Bednárik.

Úvod zápasu domácím vyšel, ale bohužel pouze herně. Už ve 13. vteřině unikl po pravé straně doma letos poprvé hrající Harmáček, ale povedenou ránu Dlouhý zkrotil. Ve 3. minutě předložil L. Koláčkovi tutovku při své absolutní premiéře v kralupské hale Roman Mošnička, kanonýr z přeborového pravěku (2005-07), ale střela ze záklonu šla nad bránu. Bodlo Vymětalíka vyškrábl slánský brankář z vinglu a o minutu později prošla do kralupské sítě nemastná neslaná střela po rozehrávce z autu proti noze. Hosté brzy zvýšili po průniku středem, za AFC snížil Mošnička po nástřelu Vymětalíka na zadní tyč (7.). Gólová střela nebezpečného Vymětalíka ještě orazítkovala vnitřní vingl, ale druhá část první půle patřila Slanému.

Mezi 13.-18. minutou hosté odskočili na rozdíl 1:5, třetí gól vsítil umístěnou ranou téměř z půlky Dlouhý. Těsně před půlí snížil po sólu přes celé hřiště Vymětalík.

Ve druhé půli se domácí zlepšili, měli mírnou převahu, ale ve 27. minutě nabídli chybnou přihrávkou Hraslu přečíslení, které slánští rychlou a přesnou kombinací využili. Rána Mošničky se nevešla pod víko, ale po uličce L. Koláčka prošel až na hrot Vymětalík a pod brankářem korigoval. Krátkou naději dala Kralupům branka z rychlého bodýlka Moravce po přistrčení Harmáčka (32.), i díky několika dobrým zákrokům brankáře Prosického, ale vzápětí Hrasl po jednoduché narážečce o pivota stanovil konečný stav (33.- 4:7). I u této branky asistoval hostující hráč č.8 (Klusáček), v zápase již popáté.

Za zmínku určitě stojí, že se utkání odehrálo pod vedením zkušených rozhodčích bez větších faulů, v poklidném, až přátelském duchu.

V neděli večer hostí dosud poslední čtyřbodový AFC nováčka soutěže Stochov (5 bodů), svého již jediného společníka ze suterénu soutěže.