12.1.2020 Stochov byl lepší Tisk

AFC Kralupy : FK Stochov 4:9 (1:4)

Přímý souboj o poslední příčku vyzněl pro nováčka soutěže. Poměrně vyrovnaný úvod zlomily dvě rychlé branky hostů téměř z ničeho (7.,8.), zbytek poločasu nestál ze strany rozklížených Kralup i přes snížení Harmáčka (11., 1:2) za moc, snad kromě tlaku v úplném závěru. Stochov v této fázi podržel výborný brankář Pokorný. Do 23. minuty se AFC zvýšenou bojovností podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale hosté si dvěma rychlými góly vzali do 26. minuty náskok zpět a bylo po nadějích. Nepovedený večer podtrhly zbylé inkasované branky, jedna hloupější než druhá (rána skrz zeď, vlastňák). Potupné desítce pro nebývale nezkušenou domácí sestavu, ve které velmi znatelně chyběl hrající trenér Vymětalík,  zabránil několika těžkými zákroky Prosický i dobře postavené tyče.

Lehce inkasované góly letos trápí AFC, hra směrem dozadu není dobrá.

Ale není divu, oproti loňské sezóně chybí z nejrůznějších důvodů prakticky celá obrana, ze které "nejméně" zkušený Zbyněk Všolák absolvoval 91 mistráků. Nedělní obranná čtyřka dala  dohromady před výkopem pouhých 59 startů, a to musí být znát. V úvodu dvakrát podržel Kralupy Prosický a ránu L. Koláčka zachytil brankář Stochova. Po zbytečné domácí ztrátě balónu na půlce neměl Prosický proti dvojici hráčů nárok. Moravec unikl kolem beka, ale zakončení šajtlí minulo cíl a vzápětí nešťastně tečovaná šmudla Stochova skončila u tyče. Poté připravil Moravec přiťuknutím uvnitř brankoviště gól pro Harmáčka, ale hosté okamžitě odpověděli jednoduchou brankou po RK. A po nastřelené tyčce se trefili i počtvrté, ranou na bližší tyč (14.). Domácí až poté vytáhli presink a získali převahu, ale Pokorný zlikvidoval nebezpečné rány Bednárika i dvojí zakončení L. Koláčka z těsné blízkosti.

Po návratu ze šaten se ujala až třetí dorážka při jediné akci dvojice Moravec-Harmáček (21.), ve 23. minutě pomohly Prosickému k zachycení míče tyč i břevno a následný dlouhý výhoz se odrazil od tyče k dorážejícímu Moravcovi (3:4). Stochov kontroval hned dvakrát, díky individuálním schopnostem D. Doláka. Potom už se zápas dohrával, za domácí uspěl jen šutér Kaňka, nekompromisní ranou bodlem pod víko (32., 4:7).

V sobotu jede AFC na dlouhý výlet do východočeské Přelouče. Může pouze překvapit.

Sestava a branky AFC: Prosický (0+1) - Bednárik, Kaňka (1+0), Sobotka, Ocásek - L. Moravec (1+3), Harmáček (2+0), L. Koláček, Ševčík