1.2.2020 Tohle se nepovedlo Tisk

Brazil Kladno : AFC Kralupy 7:2 (4:0)

Před zápasem s výkopem zpožděným téměř o půl hodiny kvůli volejbalové extralize (Kladno zdolalo Odolku) byly karty rozdány jasně. Mladší a pohyblivější domácí nastoupili pouze s jediným borcem na střídání a měly jim na palubovce maximálních rozměrů časem dojít síly. To se však nestalo.

Brazil zahájil opatrně, nechal AFC hrát, ale přesto hrozil z brejků. Tutové brance zabránil kralupský Karas, na druhé straně Kaňkova dorážka skončila vedle tyče. V 5. minutě šli domácí využitým brejkem do vedení, o minutu později zvýšil Brazil po rozehraném TK. Tragický úvod AFC završila třetí branka Kladna s pomocí  tyče po sólovém úniku v čase 7:45. Po oddychovém čase Kralupy přitlačily soupeře před jeho branku, ale bez vyložených šancí, s výjimkou Junkovy tyčky.

Ještě před půlí Brazil zvýšil povedenou ranou do bližší šibenice, naopak Moravcovo přilíznutí míče brankář Doležal pohotově vyškrábl. A podržel kladenské i úvodních deseti minutách druhé půle, proti několika nebezpečným střelám hostů, ve chvílích, kdy se ještě dalo uvažovat o zvratu v zápase. Tyto myšlenky utnul právě Doležal, který vyrazil s míčem na zteč přes celé hřiště, prodral se až do koncovky a zavěsil (30.).

Hrozícího kanára po dalším gólu domácích odmítly až branky Karase (34.) a Vymětalíka (36.), ale to už bylo i přes narůstající únavu domácích na vše pozdě.

V neděli večer hostí AFC .Třebusice a vzhledem k aktuálnímu rozpoložení může pouze překvapit.

Sestava a branky AFC: Prosický - Junek. Karas  (1+0), T. Koláček, Sobotka - Vymětalík (1+0), L. Koláček (0+1), L. Moravec (0+1), Kaňka